Waktu Pejabat : 8.00 Pagi - 4.00 Petang
  • Hubungi Kami

    03-4108 4420

  • Emel Rasmi

    wba0090@gmail.com

Pencapaian Kokurikulum

Berikut adalah pencapaian kokurikulum sekolah sepanjang tahun 2020

Pencapaian Peringkat Daerah Keramat

TarikhJenis PertandinganPencapaianCatatan
30 Jan – 05 FebKejohanan Catur1. Johan Perempuan B12
2. Naib Johan Lelaki B12 
 
07 FebBola JaringTempat ke-3 
10-14 FebKejohanan Olahraga4 Emas, 5 Perak, 3 Gangsa
  • Johan Keseluruhan Perempuan SR
  • Naib Johan Keseluruhan SR
  • Atlet Terbaik Perempuan B12
03-05 MacKejohanan Bola Keranjang
Venue : SJKC Nan Yik ‘Lee Rubber’
Johan (P)
Tempat Ke-3 (L)
Layak ke Peringkat Negeri
18 OgosPertandingan Adab & Nilai Dalam Talian Peringkat Daerah (E-Hafazan Perempuan SR)

Saguhati

Puteri Nur Ellysa Balqis bt Mohamad Nizam (Layak ke Peringkat Negeri)

26 OgosPertandingan Adab & Nilai Dalam Talian Peringkat Daerah (Tarannum Siber Perempuan SR)

Johan

Nur Fathiyya Azzuhra Bt Mohamad Yazid (Layak ke Peringkat Negeri)

Pencapaian Peringkat Negeri WPKL

TarikhJenis PertandinganPencapaianCatatan
24 – 26 FebKejohanan CaturTempat ke-11  (Individu)Nur Damia Irdina Bt Muhamad Rozali
21 JunPertandingan Gema Suara Munsyid

Naib Johan

Muhammad Haiqal Danial Bin Mohamad Redha (5MI)

JunSTEM Online Challenge (Pertandingan Dalam Talian #JejakJuaraKL)

Naib Johan (Digital Poster)

Skrip Terbaik (Bercerita STEM)

Alisya Raihan Binti Syedi (6MR)

JunPertandingan Mengarang Sajak (Pertandingan Dalam Talian #JejakJuaraKL)

Naib Johan

Nur Aisyah Bt Asrullizam (6MR)

JunPertandingan Suara Emas (Pertandingan Dalam Talian #JejakJuaraKL)

Anugerah Perak

Awangku Zaq Azhaddafri Bin Awang Jamaludin (5MR)

JunPertandingan Mobile Legends (Pertandingan Dalam Talian #JejakJuaraKL)

Saguhati

  1. Iqmal Hakimi b Alim
  2. Ameer Luqman b Mohd Mahfudz
  3. Izwan Danish Hafiy B Izwan Hafifi
  4. Marcellino Putra Pertama
  5. Adam Warith Bin Basri
Jun Pertandingan Bercerita (Pertandingan Dalam Talian #JejakJuaraKL)

Anugerah Perak

Syamim Nur Izzah bt Mohd Shah Naz (4MR)
14 Ogos Pertandingan Digital Storytelling Animation (DSTA)

Tempat ke-3

  1. Qasseh Hajaratul Maimunah Bt Shahril
  2. Aleesya Nur Damia bt Alshahroom
  3. Safia Nurul Ain bt Seyri Anuwa
26 OgosPertandingan Adab & Nilai Dalam Talian Peringkat Daerah (Tarannum Siber Perempuan SR)

Tempat Ke-3

Nur Fathiyya Azzuhra Bt Mohamad Yazid 

10 SeptPeragaan Busana Tradisional Malaysia

Anugerah Gangsa

  1. Alisya Raihana bt Syedi
  2. Ameer Luqman b Mahfudz

Pencapaian Peringkat Kebangsaan

TarikhJenis PertandinganPencapaianCatatan
31 Jan – 02FebKejohanan Moi Taekwando2 Emas , 2 Perak
  1. Nur Saffiyah Hani bt Shahrim
  2. Aira Husna bt Asmadi
  3. Muhamad Armand Faariq b Muhamad Fazaizul
  4. Qassandra Zahraa’ Zubaidah bt Muhamad Fazaizul
Mac – AprilJordan Junior Experts Contest (Terbuka)

Grand Prize

1st Prize

– Alisya Raihana bt Syedi

-Nur Aisyah bt Asrullizam

NovPUBG Mobile : Open Malaysian Junior Championship Saguhati 

Pencapaian Peringkat Antarabangsa

TarikhJenis PertandinganPencapaianCatatan
06 – 08 MacUniversal Star International Taekwando4 Emas
  1. Nur Saffiyah Hani bt Shahrim
  2. Aira Husna bt Asmadi
  3. Muhamad Armand Faariq b Muhamad Fazaizul
  4. Qassandra Zahraa’ Zubaidah bt Muhamad Fazaizul
NovInternational Scratch Competition (Creating Game Category)

Tempat ke-4

Nur Aisyah bt Asrullizam

Kemaskini 15 Dis 2020

Tahniah!

Nur Damia - Johan P12 Keramat & Umar Rayyan Hafez - Naib Johan L12 Keramat
Siti Nur Iffah Naurah - Olahragawati P12 MSSD Keramat
Bola Keranjang - Johan P12 MSSD Keramat
Bola Jaring - Ketiga MSSD Keramat
Pasukan Olahraga - Johan Pasukan Perempuan & N. Johan SR Keramat
Bola Keranjang - Ketiga L12 MSSD Keramat
SK Taman Melati, KL